x
f
x
f
f
f
f

Supë me brokoli

e thjeshtë

4

Skuqim në vaj ulliri qepët e njoma dhe preshin derisa të zbuten dhe shtojmë patatet dhe brokolin. I kaurdisim bashkë dhe i mbulojmë me ujë. I ziejmë për 20 minuta. Më pas shtojmë spinaqin, i ziejmë akoma 10 minuta dhe i grijmë me mikserin e dorës. Shtojmë qumështin, kripë, piper dhe pas 5 minutash e heqim nga zjarri.
Bukën e presim në kubikë dhe e thekim në tigan me vaj ulliri. Supën e servirim me bukën lart.

No Reviews

Përbërësit

Rregulloni servirjen
1lule brokoli
2 patate
1 presh
Një dorë spinaq
150ml qumësht
1 qepë të njoma
2 feta buke
Vaj ulliri
Kripë
Piper të zi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.