x
f
x
f
f
f
f

Supë kremoze me perime të pjekura

mesatare

4

Kofshët e pulës i vendosim në zierje në mënyrë që të përdorim lëngun e tyre. Presim perimet në feta dhe i vendosim në pjekje me vaj ulliri. Më pas i kalojmë te lëngu i mishit, i ziejmë 10 minuta bashkë dhe i grijme me grirësin e dorës. Shtojmë piperin e kuq dhe të zi, kurkumanë dhe xhinxherin. E servirim me copëza buke te pjekura në furrë.

No Reviews

Përbërësit

Rregulloni servirjen
2 kofshë pule
1 karotë
1 patate
1 finok
1 kungull jeshi
1 qepë
Vaj ulliri
Kripë
Piper i kuq
Xhinxher
Kurkuma

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.